Korkowe posadzki mają wielu zwolenników. Jednak niska trwałość oraz bardzo wiele utrudnień podczas układania, skutecznie odstraszają wielu miłośników tego rodzaju posadzek. Dzisiaj, przy zastosowaniu innowacyjnej technologii hydrocork oraz systemowi PRESSfit firmy Wicanders, kładzenie takiej podłogi jest wielka przyjemnością.

Nowa technologia sprawia, że posadzka jest znacznie trwalsza oraz wygodniejsza w układaniu. Zastosowany gumokorek wykonany został z elastycznej mieszkanki, której główną częścią jest guma. Co to daje? Przede wszystkim znacznie zmniejsza się jej nasiąkliwość, co z kolei sprawia, że stabilność wymiarowa jest wręcz idealna.

Technologia ta jest innowacyjna i sprawdzona. Testowana była w różnych warunkach klimatycznych i pogodowych przez ponad rok. Co więcej, zadbano również o bogate wzornictwo posadzek korkowych, tak aby każdy klient mógł idealnie dopasować je do stylizacji własnego wnętrza – jest to niezwykle ważne. Obecnie posadzkę tę można stosować również z ogrzewaniem podłogowym. Pokrycie jest całkowicie wodoodporne, jednakże jeżeli chcesz zastosować taką posadzkę w łazience, dobrze jest przykleić panele dodatkowo do podłoża.

Podłoga korkowa dobrze się prezentuje i ma wielu zwolenników. Zwłaszcza dziś, kiedy  tak bardzo unowocześniono ten materiał, można cieszyć sie jego pięknem i oryginalnością.